SEZEN SANAT: İZMİR’DE ÇELLO KURSU ARAYAN HERKES İÇİN KALİTELİ ÇELLO EĞİTİMİ VE UYGUN FİYATLAR!

İzmir çello kursları arasında kendini ispat etmiş ve M.E.B. onaylı olan kurumumuzda kısa sürede çello çalmayı öğreneceksiniz! İzmir’de Uygun fiyatlı çello kursu fiyatlarımız sayesinde de bütçenizi aşmadan eğitim alacak, çello çalmanın tadını çıkaracaksınız! Siz de kısa sürede çello çalmak istiyorsanız Sezen Sanat Gaziemir çello kursları tam size göre!

Çello kursu İzmir ile çello çalmak bir ayrıcalık, bu ayrıcalığı deneyimlemek ise sizin elinizde. Hemen 0507 920 74 57 numaralı telefondan bizlere ulaşarak ücretsiz deneme ve tanışma dersi randevusu alarak kendinizi test etme imkanı bulabilirsiniz!

çello kursu izmir gaziemir


Sezen Sanat İzmir Gaziemir Çello Kursları ile Kısa Bu Eşsiz Çalgıyı Kısa Sürede Öğrenin!

Perdesiz bir müzik aleti olan çello da sol elin basacağı yerlerin işaretleri veya yerleri yoktur. Parmakların basacağı yerler zaman içerisinde kulağında yardımı ile doğru hale gelecek ve bu şekilde alışarak öğrenilecektir. Bu sebeple çello çalabilmek için iyi bir kulağa sahip olmanız gerekmektedir.

Müzik kulağının ne seviyede olduğunu uzman kişilere bırakmalısınız. Kursumuz Çello kursu İzmir içinde bu donanıma sahiptir. Gaziemir Çello Kursları veya İzmir müzik kursları içinden bizi seçip ararsanız sizinle görüşürken kulağınızın seviyesini ölçerek çello sanatçısı olmanız konusunda ilk görüşmeyi profesyonelce yapabiliriz.

 • İzmir Gaziemir’de uygun fiyatlı çello kurs fiyatları
 • Esnek ders gün ve saatleri
 • Kişiye özel hazırlanan ders programı ve müfredatlar
 • Ortak belirlenen ders gün ve saatler
 • %100 öğrenme garantisi
 • Sosyal etkinlikler ve konserler
 • Çello kursu haricinde ücretsiz bir şekilde etüd yapma imkanı

ve çok daha fazlası Sezen Sanat Gaziemir çello kurslarında sizi bekliyor!

çello kursu izmir gaziemir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Çello Kursu İzmir ile Çello Hakkında Bilgiler

çello kursu izmir gaziemir

Çellonun bir adı da viyolonseldir. İtalyanca bir kelimedir. Dört telli olan çello tenor sesli bir çalgıdır. 16. Yüzyılda Fransa’da ortaya çıkmıştır. Viola De Gamba adı ile tarih sahnesine çıkan alet sonradan viyolonsel adını almıştır, çello olarak da kısaltılmıştır.

İnsan sesine en yakın müzik aleti çellodur. Keman ve viyolaya göre daha büyüktür. Mutlaka oturarak çalmak gerekir. Sağ elde yayı tutarak sol el ile nota basılır. Nota basma aralıkları geniş olduğu için parmakları olabildiğince açmanız gerekir. Çelloyu taşımak çok kolay değildir, yine de kontrbas çalan birinden daha kolay taşıyacağınız kesin. Çello 152 cm boyundadır.

Çellonun orta bölümünde el yazısı ile f harfini andıran iki adet hava boşluğu bulunmaktadır. Şekil itibariyle kadın vücudunu andıran çellonun sesi de insan sesine çok benzer. Bu özellikleri ile diğer müzik aletlerinden farklı bir konumdadır. Bir oturağa oturarak ve çello bacakların arasında tutularak çalınır. Yay tellere sürtüldüğünde içeriden çıkan hava ile notalar buluşarak çellonun o duygusal seslerine bürünür.

Akord işlemi tüm yaylı çalgılarda olduğu gibidir. Kulak bölümünden gerçekleşir. Akordun tek farkı ince ayar yaparken fix denilen metaller kullanılmaktadır. Parmakların durduğu bölümün adı tuşedir. Baş parmağa pus parmağı denir. Çalışmaya bağlı olarak başta biraz zorlanılsa da ilerde pus parmağı ile harikalar yaratırsınız. Sağ elle tutulan yayın adı arşedir. Arşeyi doğru tutmak ve doğru kullanmak çellonun hassas ve uzmanlık gerektiren noktasıdır. Arşe iki uçtan gerilen sert bir yaydır.

Ayrıca uygun fiyata çello satın almak ve çello satın alırken dikkat edilenleri merak ediyorsanız yazımızı buradan okuyabilirsiniz; çello satın almak


Çello Enstrümanı Hakkında  Şaşırtıcı Bilgiler

çello hakkında bilgiler

 • Kenarlarına purfling denir. Bunlar kenar süsüdür. Bu süslerin amacı enstrümanın ağacının çatlamasını önlemektir.
 • Çellonun parçaları hayvansal yapıştırıcı kullanılarak birleştirilir. Çünkü hayvansal yapıştırıcı çok kuvvetlidir.
 • Ses olarak keman ile birbirlerini kalınlık incelik noktasında bütünlerler, uyum içerisinde olurlar.
 • Çello Adına yapılmış zengin bir sonat ve konçerto repertuarı vardır. Haydn, Vivaldi ve Boccherini en önemli bestecileridir.
 • Çello daha çok klasik müzik içerisinde yerini bulmaktadır. Yine de popüler gruplar da parçalarında bu enstrümana yer vermektedir.

Çello çalan kişilerin ortak özellikleri bu enstrümana tutkuyla bağlı olmalarıymış. Gaziemir Müzik Kursları içerisinde bizi tercih ettiğinizde tutku ile çello öğreten hocamızın eşliğinde fark edeceksiniz. Gaziemir Çello Kursları içerisinde doğru bir tercih yapmış olacaksınız.


Çocuklar İçin Çello Kursu Uygun mudur?

çocuklar için çello kursu var mı

Beş yaşından itibaren çocuklara çello dersleri verilebilmektedir. Ancak bunu çocuğun fiziksel yapısını özel olarak değerlendirerek uzmanlarımızın karar vermesi daha doğrudur. Çocuğunuzun fiziki yeterliliği uygunsa çello eğitimi almasında hiç bir sakınca yoktur. Aksine çello veya diğer enstrümanlar ile müzik eğitimi alması çocuğunuzun gelişimi açısından oldukça fayda sağlayacaktır.

İzmir Gaziemir’de çello dersi almak istiyorsanız sizin için en doğru adres Sezen Sanat Gaziemir çello kursları! İzmir Gaziemir müzik kursları arasında kendini ispat etmiş olan kurumumuzda ücretsiz deneme ve tanışma dersi almak ve çello kursu hakkında detaylı bilgi almak için 0507 920 74 57 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!

Size yardımcı olmak için buradayız :)