SEZEN SANAT MÜZİK KURSU İLE ONLINE EĞİTİME İNTERAKTİF VE YENİLİKÇİ BİR YAKLAŞIM: ONLINE BATERİ KURSU

online bateri eğitimi

   Evde bateri öğrenmek artık uzak bir ihtimal değil. Değişen gelişen ve her geçen gün hızlanan dünyamızda, sürekli bir şekilde biçim değiştiren eğitim sistemlerinin ve yaklaşımlarının arasında enstrüman eğitimini de saymak mümkün. Artık sadece geleneksel yöntemlerle enstrüman eğitimi almanın günümüz ihtiyaçlarını karşılayamadığı bir dönemde yaşıyoruz. Bu nedenle enstrüman eğitimine de yenilikçi ve interaktif bir yön kazandırmak Sezen Sanat Müzik Kursu’nun vizyonudur.

Online bateri kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak için 0507 920 74 57 veya 0232 252 49 50 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

online bateri dersi

ONLINE BATERİ DERSLERİNİN İŞLENİŞİ

Online bateri derslerimiz Skype uygulaması üzerinden yürütülmektedir. Online derslerimize katılmak için bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonunuza Skype uygulamasını indirerek bir üyelik oluşturmanız yeterlidir.

Bateri dersimiz, diğer tüm enstrüman kurslarımızda olduğu gibi yüz yüze ya da online fark etmeksizin birebir ve özel olarak işlenmektedir. Bireysel derslerimiz sayesinde eğitmenlerimiz öğrencilerimiz ile birebir ilgilenebilmekte ve ders süresini daha verimli bir hale getirebilmektedir.

Bateri öğrenmeye başlayabilmek için kendinize ait bir bateri setine ihtiyacınız vardır. Fakat evde bateri çalmanın gürültülü olabileceğini düşünüyorsanız elektronik bir bateri edinebilirsiniz. Bu sayede enstrümanınızı hem kulaklıkla kullanabilir hem de bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

Ders saatleri dışında eğitmenlerimiz haftalık çalışmaları kontrol edebilmek adına öğrencilerimizden düzenli aralıklarla çalışılan parça ya da etüdün video kaydını isteyebilir. Aynı şekilde gerekli gördüğü durumlarda eğitmenlerimiz öğrencilerine o hafta çalışılan parça ya da etüdün video kaydını yollayabilir. Bu sayede öğrencilerimizin kendi başına yaptığı çalışmalarda yanlış çalışabilme riskinin önüne geçiyor, ders günleri dışında da destek vermeye çalışarak eğitim süreçlerini hızlandırıyoruz.

ONLINE BATERİ KURSU İÇİN İNTERNET VE TEKNİK ALTYAPIMIZ

Müzik kursumuzda 100 mbps fiber hızda internet altyapımız bulunmaktadır. Son derece hızlı internetimiz ile bağlantı kopmalarını minimuma indiriyoruz. Aynı zamanda internet hızımızı destekleyici, stabil çalışan ve güncel bilgisayarlarımız sayesinde oluşabilecek teknik problemlerin önüne geçiyoruz.

Diğer yandan kurum ya da öğrenci kaynaklı oluşabilecek herhangi bir teknik aksaklık ya da ciddi bağlantı sorunu sebebiyle dersin işlenememesi durumunda işlenemeyen dersin telafisini kurum ve öğrencinin ortak belirlediği bir gün ve saatte mutlaka yapıyoruz.

ONLINE BATERİ EĞİTİMİNİN FAYDALARI

   Online bateri dersi ile yol süresinden tasarruf ederken bir yandan evinizin ve kendi enstrümanınızın konforunda bateri çalmak artık çok kolay.

evde bateri öğrenmek

Online derslerin başlıca faydalarından ilki, öğrencinin kendi enstrümanının ve ders sürecinin sorumluluğunu üstlenebilmesidir. Ders esnasında yapılan en ufak bir hatayı bile eğitmeninin talimatları doğrultusunda kendisi düzeltmek durumunda kalır. Eğitmeninin öğrenciye fiziksel olarak müdahale etme imkanı bulunmadığı ve öğrencinin bu durumla kendisi baş etmek zorunda kaldığı durumlarda çok daha kalıcı bir öğrenmenin gerçekleştiği tecrübe ile tespit edilmiş bir gerçektir.

Öte yandan eğitmenin öğrenciye eşzamanlı olarak tempo tutmasının mümkün olmadığı bu derslerde öğrenci, bir tempo mekanizması olarak metronom kullanmayı öğrenmek durumunda kalır. Bu da öğrencinin ritim duygusunun doğal yollarla ve kalıcı olarak gelişmesine olanak sağlar.

Bunlar gibi başlıca önemli faydaları dışında şunlardan da söz etmeden geçmemek gerekir;

  • Yol süresinden tasarruf,
  • Çalışmaların günlük olarak kontrol edilebilme olanağı,
  • Evinizin konforunda bateri kursu alma imkanı,
  • Kişiye özel ayarlanabilen esnek ders programı,
  • Her seviyeye ve tarza uygun ders içerikleri,

Yazımızın sonuna geldiğinizde hala kafanızda soru işaretleri olması durumunda online bateri kurslarımız hakkında bilgi almak için şu numaradan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz online bateri deneme derslerimizle kendiniz de tecrübe ederek şüphelerinizi giderebilirsiniz.

Ayrıca İzmir’de yaşayanlar için yüzyüze bateri kurslarımız da mevcut. Yüzyüze bateri derslerimiz hakkında bilgi almak için; Bateri Kursu İzmir

 

Size yardımcı olmak için buradayız :)