SEZEN SANAT: İZMİR’DE BAĞLAMA KURSU ARAYANLARIN İLK TERCİHİ!

Sezen Sanat İzmir bağlama kursları ile siz de kısa sürede istediğiniz şarkıları bağlama üzerinde çalmak için ilk adımı atın! %100 öğrenme garantili bağlama dersleri ile bağlama çalmak hiç bu kadar kolay olmamıştı! Bağlama kursu İzmir’de kurs fiyatları da oldukça uygun. Bütçenizi yormayacak bağlama eğitimi Sezen Sanat Gaziemir bağlama kurslarında sizi bekliyor!

bağlama kursu izmir

Sezen Sanat Gaziemir Bağlama Kursu ile Hayalinizi Gerçekleştirmenin Tam Zamanı!

 Bağlama çalmayı öğrenmek istiyorsanız sizin için en doğru adres Sezen Sanat İzmir Gaziemir Bağlama Kursu! 

  • İzmir Gaziemir’de uygun fiyatlı bağlama kursu ile bütçenizi yormadan eğitim alın!
  • Vakit benim için değerli, kısa sürede bağlama çalmayı öğrenmek istiyorum diyorsanız en kısa sürede bağlama öğreneceksiniz! Hem de %100 öğrenme garantili!
  • Güler yüzlü ve alanında uzman eğitmen kadromuz ile bağlama öğrenmek çok keyifli!
  • Kişiye özel hazırlanan müfredatlar sayesinde bağlama kursu İzmir’de dersler sıkıcı olmaktan çıkıyor!
  • İzmir Gaziemir ücretsiz bağlama kursu deneme dersleri ile kendinizi deneme ve test etme imkanı!
  • Evimde bağlama bulunmuyor diye üzülme! Haftanın 7 günü ücretsiz etüd imkanı!

ve çok daha fazla imkan Sezen Sanat İzmir Gaziemir bağlama kurslarında seni bekliyor!

Bağlama kursu İzmir Gaziemir ücretsiz deneme dersi randevusu için aşağıdaki numaramızdan hemen bizlere ulaşın!

bağlama kursu izmir gaziemir 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sevdiğiniz bir enstrümanı öğrenmek istiyorsanız İzmir’de bağlama kursumuz sizin için hizmet vermektedir. Tam sizin için ve sevdikleriniz için istediğiniz enstrümanı çalmayı size öğretecek kursumuzda sizleri bekliyoruz. Kalbinize düşen hayalin peşine düşün ve onu gerçekleştirin! Biz size yardımcı olmak için İzmir’de bağlama kursu ile sesini severek dinlediğiniz enstrümanı kendiniz çalacaksınız.

Bağlama otantik bir müzik aletidir. Çalmak azimli bir çalışma ile ve sevgi ie mümkündür. Türk halk müziği eserleri bağlama ile icra edilir. Türkülerimizde bağlamanın yanık sesini duyarız. Bu ses ile   hiç söz olmadan bile insanı hüzünlendirir veya neşelendirir. Sahip olduğumuz bu zenginliği gelecek nesillere de taşımak boynumuzun borcudur. Bu sebeple çocuklarımıza bu enstrümanı öğretmek ve sevdirmek için İzmir Gaziemir de bağlama kursu ile yanınızdayız.

Her yaş grubu için birebir dersler ile her enstrümanı çalmak oldukça kolay öğrenilir. Sizleri ve sevdiklerinizi İzmir de müzik kursumuza bekliyoruz.

Bağlama çalmak kolay öğrenilir mi?

bağlama çalmak kolay öğrenilir mi

Bağlama çalmak istiyorsanız türküleri dinlerken eşlik etmek gönlünüzden gelen sesleri müzikle ifade etmek istiyorsanız, İzmir’de Bağlama dersi almak istiyorsanız kursumuz Gaziemir’de sizi bekliyor.

Birçok kişi babasından kalan bağlamayı çalmak istediğini ama bir türlü fırsat bulamadığını söyler. Oysa Güzel bir bağlama kursu zorlanmadan zevkle öğrenmenizi sağlayabilir.

Yine birçoğumuz herhangi bir ortamda dinleyip sesine hayran kaldığınız bir sazı acaba ben de çalabilir miyim diye içinden geçirir. Peki sizi engelleyen nedir? Sadece bir bağlama kursu bulup, bağlama dersi almak ve bu enstrümanla yakınlaşmak onu sizin için vazgeçilmez yapacaktır. Sadece biraz cesarete ihtiyacınız var.

Her yaştan insan bağlama çalabilir. Yeter ki profesyonel bir hoca ile iyi bir kursta eğitim alsın. Çağımızda bilgi kadar önemli olan sanat, ruhu dinlendirmek için gereklidir. Ve bu ancak bir enstrüman ile mümkün olacaktır. Geleceğe hazırladığımız çocuklarımız da geçmişten gelen bu enstrümandan mahrum bırakmamalıyız.

Müzikle ilgilenmesi için önce ona enstrümanı dinletip sesini sevdirmeliyiz. Zaten çocuklarımız hangi enstrümandan etkilenirse ona ilgi gösterecek ve severse mutlaka gayret edip öğrenecektir. Evet zor diye bir şey yok. Sadece sevip gayret ederek öğrenilir.  Bu da güzel ve profesyonel bir bağlama kursu ile mümkün olacaktır.


Bağlama nedir?

gaziemir bağlama dersi

Bağlama telli enstrümanlardan mızrap veya elle çalınan uzun bir sapı ve gövdesi olan otantik bir çalgıdır. Hemen bütün Türk Halk Müziği şarkılarında türkülerinde güzel ve yanık seslere bağlamanın yanık sesi eşlik eder. Bir çoğumuzun evinde duvarda asılı saz diye bildiğimiz çalgı bir bağlama türüdür. Dinleyen insanın ruhunun teline dokunan ve inceden sızlatan çok asil bir enstrümandır. Kültürümüzde aşıkların dervişlerin omzunda ve elinde sıkça görürüz.

Bağlama çalmak ise sadece hayalini kurduğumuz değil profesyonel eğitim veren bir bağlama kursu ile gerçeğe dönüşecektir.

Bağlama çalmanın incelikleri bir hoca ile güzel bir bağlama kursunda öğrenildiğinde bulunduğunuz ortamın neşelendiren ve hüzünlendiren kişi siz olabilirsiniz. İzmir’de bağlama kursumuzda gönlünüzün nağmelerini tellere mızrapla vurarak nağmeye dökebilirsiniz.


Bağlama çeşitleri nelerdir?

bağlama çeşitleri nelerdir

Bağlama tezene denilen kiraz ağacının kabuğundan yapılan bir mızrap ile veya elle çalınan telli bir çalgıdır. Yörelere ve boyutlarına göre kopuz, cura, saz, çöğür, dombra, ikitelli, tambura, tar gibi değişik isimlerle tanınır. Genellikle gövde büyüklüğü ve sap uzunluğu değişir. Genellikle kısa saplı bağlama ve saz diye bilinen uzun saplı olan çalınmakta ve eğitimi verilmektedir.

Kısa sap bağlama ve uzun sap bağlama arasındaki farkları anlattığımız yazımıza gitmek için; kısa sap bağlama mı uzun sap bağlama mı?

Tekne göğüs ve sap olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Genellikle 7 tellidir. Tekne kısmı dut ağacından yapılır. Göğüs kısmı ladin ağacından yapılır. Ve sap kısmı ardıç veya gürgen ağacından yapılır.

Siz de Gaziemir’de bağlama kursu arıyorsanız Sezen Sanat Gaziemir bağlama kursları tam size göre! Uygun fiyat seçeneği ve öğrenme garantisi ile sizleri bekliyor! Hemen 0507 920 74 57 numaralı telefondan bizlere ulaşıp İzmir Gaziemir ücretsiz bağlama kursu deneme derslerine katılabilirsiniz!

Size yardımcı olmak için buradayız :)